Commander Keen 2

Küçük kahramanımız Billy Blaze ile macera devam ediyor. Bu seferki bölümde bir uzay gemisiyle dünyayı yoketmeye gelen uzaylılarla savaşıyor. İlk bölümden hatırlayacağımız kendi icat ettiği uzay gemisine biniyor ve dünyanın hemen yanına gelmiş olan uzaylıların ana gemisine gidiyor. Macera böylece başlıyor.

İlk oyundan pek farklı olmayarak yine harita şeklindeki bölümden girmek istediğimiz etabın üzerine gelerek kontrole basıyor ve bölüme giriyoruz. Bu seferki savaş uzaylıların ana gemisinde olduğundan haritamız da bir uzay gemisi şeklinde. Amacımız sırayla tüm etapları bitirerek dünyayı kurtarmak. Oyunda yazdığına göre Billy dostumuzun bunu yapmaktaki tek amacı ertesi sabah uyanıp okuluna gidebilmek. Burdan anlıyoruz ki Billy’nin örnek bir hayatı var. Herkes Billy’i örnek almalı. Aramızdan kaç kişi okula gitmek için dünyayı kurtarır ki. Lütfen bunlara dikkat edelim.

Oyun bir devam oyunu olduğundan tuşlar ilkiyle aynı. Kontroller, grafikler ve sesler de öle. Tek fark oyunun geçtiği ortamların değişmiş olması. Yine topladığımız şekerlerle puanımızı arttırıyor ve yeni haklar kazanabiliyoruz. Bir değişiklik de karşımıza çkan düşmanlarda yapılmış. Yine bazıları bize zarar vermeden yanlızca bizi iterken bazıları haklarımızın gitmesine neden olabiliyor. Dikkatimi çeken diğer nokta da ateş eden uzaylıların sayısı biraz daha artmış. bu da oyunun biraz daha zor olduğu yönünde bir işare olabilir.

İlk oyunu tamamladıktan sonra devam edebileceğiniz bir oyun. Örnek kahramanımız Billy dünyayı kurtarmak için yardımınızı bekliyor. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.