Bubble Dizzy

Aslında Dizzy karakterinin, bilgisayar oyunu dünyasında sayısız macerası var. Bizim inceleyeceğimiz macera ise su altında geçiyor. Konuşan, yürüyen, sevimli mi sevimli bir yumurtamız var, ve her bölümün başında kötü kalpli korsan tarafından suya atılıyor. Taa dibe kadar döne döne yuvarlanan kahramanımız, oksijeni bitmeden yüzeye çıkmak zorunda, bu iş için de hava baloncuklarını kullanıyor.

Baloncukların hepsinin farklı hızı var, ve üstüne bindiğinizde er geç basınca dayanamayıp patlıyorlar. Bu yüzden yükselirken sürekli yandaki çıkıntılara tutunmalı, ya da gözünüze kestirdiğiniz bir diğer baloncuğa zıplamalısınız. Bunu yaparken yanda gördüğünüz incileri toplayıp puan arttırmayı unutmayın! Oksijeniniz bitmeden sağ kıyıya ulaşırsanız, yumurtamız mutlu mutlu gülümsüyor.

Oyun ilerledikçe yeni yaratıklar düşmanınız oluyor. İlk karşımıza çıkan yüzen midye. gözleri kapalıyken üzerine binebiliyorsunuz ama gözlerini açtığında sizden oksijen götürüyor. Denizyıldızı sizi sürekli takip ediyor, ama diğer canlılar hep aynı şekilde dönüyorlar.

Oyunun tek kusuru, özelikle 8. seviyeden sonra giderek zorlaşması, ve 10. seviyesinin nerdeyse geçilemeyecek kadar zor olması. Ben ölümsüzken bitirmek zorunda kaldım, bitiş demosu da yok. Aslında böyle güzel bitr oyuna mutlaka bir bitiş filmi yapılmalıydı.

Bubble Dizzy’e, özellikle kızlar bayılacak! Grafikleri kaliteli, yaratıkları komik, oyun zevkli, baş kahramanı da sevimli mi sevimli. İndirin, eminim Dizzy’nin diğer maceralarını da oynamak isteceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.