Boxing Legends Of The Ring

Sinan Şamil Sam’ın boksta elde ettiği başarılardan sonra ülkemizde boksa olan ilgi de bir hayli arttı. Aslında boksa ilgi vardı ama bu ilgi Mike Tyson ya da Evander Holyfield maçlarını seyretmekten öteye gidemiyordu. Şimdi ise olayın içinde bizim de bir sporcumuz olduğu için bu müsabakaları izlemesi bizim için daha da heyecanlı oluyor. Çünkü izlediğimiz her boksör Sinan Şamil Sam’ın rakibi olabilir.

Oyunumuz Boxing Legends Of The Rings. Adından da anlaşılacağı gibi oyunda boksta artık efsaneleşmiş pek çok ismi görebiliyoruz. Bu boksörler Jake Lamotta, James Toney, Rocky Craziano, Sugar Ray Leonard, Thomas Hearns, Marvin Hagler, Roberto Duran ve Sugar Ray Robinson. Oyuna istediğimizi seçip başlayabiliyoruz. Oyuna başlamadan önce karşımıza bir menü çıkıyor. Bu menüde seçebileceğimiz dört adet seçenek var. Exhibition’ı seçersen kendi seçeceğimiz bir rakiple tek bir müsabaka yapıyoruz. Career’i seçersek yine seçtiğimiz boksörle iyi bir kariyer elde etmeye çalışıyoruz. Battle Of Legends seçeneğinde ise diğer boksörlerle eliminasyon usulü bir turnuvaya katılıyoruz. Aynı futboldaki gibi yenen bir üst tura çıkıp diğer müsabakaların galiplerinden birisiyle maç yapıyor. En son seçenek ise olmazsa olmaz Options kısmı. Buradan oyunla ilgili ayarları yapıyoruz.

Oyun oynanabilirlik açısından benim çok hoşuma gitti. Müsabakalar çok çekişmeli geçiyor. Rakibiniz hemen pes etmiyor. Sesler oldukça başarılı. Müsabaka başlamadan önce hakemin temiz bir karşılaşma isteğine dair konuşması duyuluyor. Oyunda maçları yaptığımız pek çok salon var. Yaptığımız maçların önemine göre bu salonların büyüklüğü ve seyirci kapasiteleri de artıyor. Maç sırasında seyircilerin oyuna olan tepkileri çok iyi yansıtılmış. Oyun hızlanınca seyircilerden yükselen seslerde artmaya başlıyor. Eğer boksörlerden biri kaçak dövüşmeye çalışır ve sürekli ring içinde dolaşmaya çalışırsa seyircilerden bağrışmalar geliyor. Bir diğer nokta da boksörlerden biri yere düşerse kenardan hemen “get-up” diye bir ses geliyor. Bu ses tabii ki antrenörün boksöre ayağa kalk şeklinde seslenmesi. Ama oyuna nasıl uyduğunu ancak oynarken anlayabiliyorsunuz.

Grafiksel açıdan çok ayrıntılı bir boks oyunu. Oyun esnasında karakterlerin bel üstü seviyesinden görüyoruz. Bu da karakterlerin ekranda bayağı büyük ve ayrıntılı bir şekilde görünmesine neden oluyor. Aynı şekilde seyirci grafikleri de değişik bir şekilde hareketli. Yani o kalıp gibi oturan seyirci yerine sağa sola bakan, konuşan bir seyirci var oyunda. Boks oyunlarını seviyorsanız kesinlikle sıkılmayacağınız bir oyun. Herkese iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.