Barbarian

Barbarian deyince aklıma hep Conan gelir. Bu oyunda da zaten aynı Conan gibi giyinmiş bir karakteri yönetiyoruz. Oyunumuz bir dövüş oyunu ama fazla ayrıntısı olmayan ve kılıç kullandığımız bir dövüş oyunu.

Oyundaki amacımız karşımıza çıkan rakiplerimizi sırayla öldürmek. Öldürmek diyorum çünkü öldürmeden bir sonraki rakibe geçmek imkansız. Yani biraz vahşi bir oyun. Yönettiğimiz karakter pek çok hareket yapabiliyor. Kılıç kullandığımız gibi rakibe tekme atabiliyor, yerde takla atıp onu yere düşürebiliyor hem de kılıcımızın sapıyla vurabiliyoruz. Yaptığımız hareketler oyuna çok iyi yansıtılmış. Hele kendi eksenimiz etrafında dönüp rakibimizin kafasını koparttığımız hareket gerçekten müthiş olmuş. Her rakibi yenişimizde karşımıza daha güçlüsü çıkıyor. Görünüş olarak, yönettiğimiz karakter ve rakiplerimiz aynı. Sadece üzerimizdeki elbiselerin renkleri değişik.

Dövüş sırasında ekranın sağında ve solunda iki adet yılan figürü mevcut. Soldaki figür bizim kalan gücümüzü, sağdaki ise rakibimizin gücünü gösteriyor. Ekranın üst kısmında ise kaçıncı bölümde olduğumuzu ve aldığımız puanı gösteren bir tabela mevcut.

Eğer dövüş oyunlarından hoşlanırsanız ve farklı bir şeyler arıyorsanız tavsiye edebileceğim bir oyun. Arkadaşlarınızla karşılıklı oynarsanız daha bir güzel olacağı kesin. İyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.