Mario Bros.

Super Mario bilgisayar dünyasının en bilinen kahramanlarından biri. Bizler onu bir tesisatçı olarak biliyoruz. Muslukları tamir eden ve bunu yaparken türlü engellerden hoplaya zıplaya geçen bir kahraman. Hugo ile başlayan, televizyonda telefonla bilgisayar oyunu oynama furyası ilerleyen zamanlarda Mario ile devam etmişti. Ama Mario hiç bir zaman Hugo kadar şöhrete, izleyici ve hayran kitlesine sahip olamadı. Çünkü Hugo hem konuşuyordu hem de Mario’ya göre daha şirin ve karizmatikti.

Mario’ da amacımız yönettiğimiz kahramanımızı çeşitli engellerden atlatarak oyunu bitirmekti. Ben şahsen bu oyunu hiç bitiremedim. Çünkü yapımcılar oyuna kaydetme seçeneğini koymamışlar. Hiç kimse de bir gününü bu oyunu oynamak ve bitirmek için harcamaz. Bir de toplam üç hakkınız olunca iş daha da zorlaşıyor.

Oyun tipik bir platform oyunu. Giana Sisters’in ikinci bir versiyonu da diyebiliriz. Kontroller oldukça basit. Yön tuşlarıyla kahramanımızı yönetiyor, Alt tuşuyla da zıplatabiliyoruz. İlerleyen bölümlerde elimize bir silah geçerse onu da Shift tuşuyla kullanabiliyoruz.

Mario genel anlamda hoş bir platform oyunu ama oyunun ünlü olmasında konusundan ya da grafiklerinden çok televizyonda yayınlanan dizisinin büyük etkisi var. (Mario Brothers – Mario & Luigi) Canınız sıkılıyorsa, hoşça vakit geçirmek istiyorsanız, herhangi bir oyunu bitirecek kadar zamanınız ve isteğiniz yoksa oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan birisi Mario’dur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.