Abuzittin’in Maceraları 2

Abuzittin’in hikayesi devam ediyor. Sulu şakalar ve pis esprileriyle hit yaratan Abuzittin’in maceraları başlıyor herkes ekran başına.1. Bölümümüzde Murat yüzüğünü Abuzittin’e teslim etmişti. Onlardaki adetler böyleymiş neyse, Abuzittin abi yüzüğü alıyor ve cebine koyuyor. Sabah kalktığında arıyor tarıyor ama hiçbir yerde bulamıyor. Kankasının yanına gidiyor kankası: kuyumcuya parasını sor ucuzsa alırız belki diyor oda ne!. Yüzük 50 milyar çıkıyor böyle parayı 1 haftayı bırak yıllarca çalışsalar bile bulamazdı. Kara kara düşünüyorlar…

Kankasının aklına bir fikir geliyor. Hırsızlık!! kuyumcuyu soyuyorlar ama kuyumcu yüzüğü Otel Turko’nun sahibine satmış Otel Turko’nun sahibimi kim? Diyorsanız tam bir yüzüklerin efendisi adam bütün hayatını yüzük koleksiyonu yapmak için tüketmiş. Ama ölünce yüzüklere ne olacak tabii kimse bilmiyor :). Abuzittin ne yapıp edip Murat’ın yüzüğünü çalıyor ve hikaye burada bitiyor.

M.Oğuz PALA dayanamayıp Abuzittin’nin Maceraları II İz Peşinde’yi çıkarıyor. Bu bölümde ise Murat kaçırılıyor neden mi? Yüzük yüzünden yüzüğün sahibinin korumaları Murat’ı kaçırıyor ama aslında Abzittin’i kaçırması lazım. Bu arada bu Abzittin esprisi de Murat’ın karısı sayesinde çıkıyor Abuzittin’e bütün oyun boyunca Abzittin Abzittin deyip duruyor..

Geldik Murat’ın kaçırılmasına Murat Abuzittin yüzünden kaçırılıyor. Abuzittin’i kaçırmıyorlar çünkü Abuzittin’in böyle bir yüzük kaçırma işinde olacağını hiç tahmin edemiyorlar. Abuzittin ise bu durumu anlayınca arkadaşını kurtarmak için işi en ince ayrıntısına kadar araştırmaya başlıyor. Herkese İyi Oyunlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.