Abuzittin’in Maceraları 3

Abuzittinin Maceraları 2 : İz Peşinde’nin çıkmasının üzerinden yaklaşık 6 ay geçti. Abuzittin fanları için uzun bir süre bu. Çeşitli forumların oyun bölümlerine bakmak yeterli insanların bu oyunu ne kadar merakla beklediklerini görmek için. Ama sonunda Abuzittinin Maceraları 3 : O şimdi Mafya huzurlarınızda ve oynanmaya hazır.

O Şimdi Mafya’da artık yüzük çevresinde dönmeyen bambaşka bir maceranın içindeyiz. Bu sefer Abuzittin yanlışlıkla bir mafya üyesinin polisin elinden kaçmasına yardım eder ve bütün polisleri peşine takar. Kankasının verdiği fikirle bu işten sıyrılması için tek yol vardır. O da mafyanın güvenini kazanarak mafyanın içine sokulmak ve onları içten çökertmektir. Tabi bu iş o kadar kolay olmayacaktır. İçeri sızmak ve mafyanın güvenini kazanmak için çeşitli görevleri yerine getirmesi gerekmektedir. Oyunumuzda işte bu görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Oyun grafik olarak ilk 2 oyunun aynısı gidi duruyor ama ayrıntılara indiğimizde farkları görebiliyoruz. Arka plana eklenen animasyonlarla oyun biraz daha dinamik hale getirilmiş. Ancak açıkçası ben karakter çizimlerinde de biraz yenilikler beklerdim. Daha kaliteli çizimlerin oyuna daha iyi bir hava katacağını düşünüyorum.

Oynanışa bakarsak eğer önceki oyunlara göre daha kolay ve akıcı olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle karakterin üzerine basınca çıkan inventory ekranı oldukça kolaylık sağlıyor. Artık Abuzittin sürekli oyun ekranında görünür halde ki bu oyunu point&click adventure tarzı oyunlara biraz daha yaklaştırmış. Ancak tam kontrol bizde değil. Yalnızca oklara basarak ekrandan ekrana geçebiliyoruz. Oyundaki bulmacalarda bana daha kaliteli ve eğlenceli geldi. Oyunu oynarken bazen kendimi McGayver gibi hissetmedim değil. Ancak bahsedilmesi gerek diğer bir nokta da takip gibi hareketli bölümlerin zorluğu. Ama sanırım sonraki oyunlarda eklenecek klavye desteğiyle de bu sorun aşılacak gibi duruyor.

Sonuç olarak beklentileri karşılayacak bir oyun olmuş Abuzittinin Maceraları 3: O Şimdi Mafya. Ayrıca bu oyununda maceranın ilk bölümü olduğunu hatırlatmakta fayda var. 1 ay sonra çıkması planlanan 2. bölümle maceramız kaldığı yerden devam edecek. Herkese iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.