World Games

World Games çok farklı ve eğlenceli bir oyun. Çeşitli ülkelerin geleneksel sporlarının bir araya getirildiği bir turnuvada yarışıyoruz. Peki bu nasıl bir turnuvadır? İçerdiği oyunlar nelerdir? Şöyle bir bakalım :

Ağırlık Kaldırma (Halter) : Aslında geleneksel bir spor mudur? Bu konuda pek bir bilgim yok. Ama bu oyunun içine dahil edilmiş. Bu bölümde doğal olarak en çok ağırlığı kaldırmaya çalışıyoruz. 75 kilo ile başlıyoruz ve üç hakkımız mevcut. Ama cesaret edebiliyorsanız ilk hakkınızda daha büyük ağırlıklar da kaldırmaya çalışabilirsiniz.

Artistlik Atlayış : Yüksek bir tepeden suya atlıyoruz. Bunu yaparken de çeşitli artistlik hareketler yapıp puan toplamaya çalışıyoruz. Atladığımız yüksekliğin de çeşitli kademeleri var. İsterseniz en yüksekten atlayıp daha fazla puan toplayabilirsiniz, isterseniz de daha alçak yerlerden atlayabilirsiniz.

Varil Atlama : Almanya’da yaklaşık 300 yıldan beri devam eden bir spor türü. Buz pateni pistine yan olarak dizilmiş peşpeşe varillerin üzerinden atlamaya çalışıyorsunuz. Üç hakkınız var ve kaç varilin üzerinden atlayacağınızı yine siz seçiyorsunuz.

Rodeo : İşte en zor oyunlardan bir tanesi. Tipik bir rodeo oyunu. Boğanın üzerinde en fazla süre ile kalmaya çalışıyorsunuz. Ama gerçekten çok zor bir bölüm.

Kütük Çevirme : Suda bulunan bir kütüğün içinde rakibimizle yan yana ayakta durmaya çalışıyoruz. Tabi bu arada rakibimizle aynı kütük üzerinde olduğumuz için birbirimizin dengesini bozup düşürmeye çalışıyoruz. Bu bölüm biraz sabır istiyor.

Slalom Kayak : Yüksek bir tepeden aşağıya doğru slalom yapıyor ve mevcut kapıların arasından geçmeye çalışıyoruz.

Kütük Fırlatma : İskoçların ünlü geleneksel oyunu. Elimizde diklemesine tuttuğumuz orta boy bir kütüğü koşarak en uzağa fırlatmaya çalışıyoruz. Ne kadar uzağa fırlatırsak alacağımız puan da o kadar çok olacaktır.

Sumo Güreşi : İşte bir geleneksel spor daha. Japonların ünlü sumo güreşlerine katılıyoruz. Rakibimizi oyun sahasının dışına atabilirsek oyunu kazanıyoruz.

Oyunun girişi ve menüsü çok güzel hazırlanmış. Oyuna ilk girdiğiniz de ismimizi yazıyor ve ülkemizi seçiyoruz. Hangi ülkeyi seçersek o ülkenin milli marşı çalıyor. Daha sonra isterseniz yukarıda bahsettiğim bölümlerden birinde pratik yapabiliyoruz. İsterseniz tam bir turnuva ya da bu oyunların bir veya birkaç tanesini seçerek ufak yarışmalar yapabiliyoruz. Oyunun güzel bir tarafı da her yarışmadan önce o yarışmayla ilgili bir müziğin çalması. Mesela kütük fırlatılan bölümünden önce gayda kullanılarak yapılmış bir parça, sumo güreşinden önce de bir Japon müziği çalıyor.

Değişik tarzda oyun arayanlara göre bir oyun World Games. Yukarıda da dediğim gibi oyun içinde oyunlar var. O yüzden bu oyunu oynarken sıkılmak biraz daha zor gibi görünüyor. Hepinize iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.