Wolf

Tematik bir oyun olan Wolf, bizi kurtlarla haşır neşir etmeye niyetli. Bu hayvanla ilgili pek çok detaylı bilgiyi sunmaya hevesli olan oyun bize bir kurdun yönetimini vererek onun yerine hayat mücadelesine katılmamızı istiyor.

Temel anlamdan iki farklı oynama şeklinden birisi olan senaryo kısmı belirli görevleri yapabilmemizi istiyor. Örneğin bir eş bulabilmek, su kaynağına on iki saat içerisinde ulaşmak ve bir hafta hayatta kalabilmek gibi. Kurt olarak ormanda göz-kulak-burun koordinasyonunu iyi yapmamız şart. Çünkü bu sayede yiyeceğe ulaşabiliyor ve helikopter gibi tehlikelerden kaçınıyoruz. Sol fare tuşu yönelim tuşu olarak görev alırken sağ tuşa basınca alt kısımdaki kurt menüsüne geçiyoruz. Buradan sağlık-susama durumu ve kondisyonu görmenin yanı sıra ağız-kulak-burun gibi uzuvları kullanıyoruz. Mesela bulduğumuz bir leşe gelince ağızı seçip karnımızı doyurmazsak gururlu kurt ağzına bir lokma bile koymuyor.

Simülasyon ise oynamayı çözmüş kişiler için bir nevi kariyer yapma kısmı denilebilir. Burada hayatta kalabilmek için bir kurdun sezilerine tamamen sahip olmak gerekiyor. Vahşi doğa acımasızlığını ansızın gelen ölümlerle bize göstermekte pek zorlanmıyor.

Pek çok dos oyunseverinin bilmediğini düşündüğüm bu yapım uzun saatler ve günler süresince kendisine bağlayacak kadar başarılı olmasa da değişik bir deneyim sunmayı başarıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.