Urthwurm

Küçücük bir solucanın yeraltı dehlizlerindeki ilerlemesinin bir oyun olması, bu oyunun sadece tek tuşla oynanması, nedense birçok kişide hastalık yapıp üst üste defalarca oynanması… Tüm bunlar sevimli oyunumuz urthwurm’a ait.

Oyunun ana menüsündeki direktif bize solucanımızı 10 mağara boyunca ilerletmemiz gerektiğini, spacebar tuşuna basılı tutulduğunda yükseldiğini, bıraktığımız anda ise dalışa geçtiğini söylüyor. Ana ekranda iki çeşit ayar mevcut. 1 tuşu ile zorluğu, 2 tuşu ile başladığımız mağara zorluğunu seçeceğiz. Alt kısımda ise hırs yapmamızın yegâne nedeni olan yüksek skorlarımız easy-medium-hard için alt alta dizili durumda. Her kırdığımız rekorda buradaki bir ismi değiştireceğiz. Bölümü ilk kim bitirirse onun adı ekranda sabit kalıyor bu yüzden bir an önce bitirmek, isim yapmak için gerekli. Ama bu o kadar kolay değil.

Oynanışa geçersek; tek tuşun oynanabilirliği bir hayli kolaylaştırdığı gerçek, 4 yaşında bir çocuk bile kendince derece yapabilir o kadar kolay yani. Asıl önemli yetenek, solucanı tam olarak istediğimiz rotada tutabilmek için space tuşuna basma uzunluğu. Bunun için biraz egzersiz gerekiyor. Alıştıktan sonra ise işler koridorun daralmasına kadar oldukça kolay, hiçbir engeli küçümsememeniz ve oyun üzerindeki yoğunlaşmanızı kaybetmemeniz şart.

Urtwurm o kadar küçük ve o kadar sevimli ki bunun yarısı kadar güzel olsaydı bile mutlaka alıp indirmenizi isterdim. Aynı oyun cep telefonumda da var ve deli gibi rekor peşinde koşuyorum. İndirdiğiniz kilobaytların hakkını fazlasıyla verecektir. Oynayın, beni yanıltın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.