Teenage Mutant Ninja Turtles 2

İlk olarak çocukken çizgi film olarak girdiler hayatımıza, sonra filmleriyle karşılaştık. Şimdi de bilgisayar oyunu olarak karşımızdalar. 4 minik kaplumbağanın birer Ninja olmasını konu alan bu serileri sanırım hepiniz biliyorsunuzdur. Yıllarca hayatımızın bir parçası olan Teenage Mutant Ninja Turtles karşınızda.

Herkesin bildiği o klasik hikayeden biraz bahsetmek gerekirse, ünlü bir dövüş ustasının evcil faresi olan Splinter, ustasını izleyerek kendisini dövüş konusunda geliştirir ve bir gün ustasının yanından kaçar. Sokakta dolaşırken bilinmeyen bir sıvının içinde 4 kaplumbağa bulur ve onları oradan kurtararak yanına alır. Ama zamanla bu kaplumbağalarda ve kendinde gelişmeler olduğunu görür. Hepsi mutasyon geçirerek büyürler ve insana yakın bir hal alırlar. Splinter bu kaplumbağaları geliştirir ve daha sonra hepsine İtalyan sanatçıların isimlerini verir. Bunlar Leonardo, Donatello, Rafael ve Michelengelo olur. Splinter onları kötülere karşı savaşacak hale getirir. İşte oyunumuz da bu maceraları konu alıyor.

Oyunumuz serinin ikinci oyunu. İlkine göre daha kaliteli ve eğlenceli hale getirilmiş. Oyuna 4 kaplumbağadan birini seçerek başlıyoruz. İstersek aynı klavyeden 2 kişiyle de oynayabiliyoruz. Bölümlerdeki muhtemel rakiplerimiz tabii ki fut askerleri. Her bölümün sonunda karşımıza oyundaki güçlü düşmanlardan biri çıkıyor. Eğer onu alt edebilirsek diğer bölüme geçiyoruz. Yavaş yavaş sona yaklaştıkça karşımıza çıkan rakiplerimiz de zorlaşıyor. Amacımız tabi ki düşmanın merkezi olan küreyi yok ederek onları ortadan kaldırmak.

Oyunun kontrolleri oldukça basit. Yön tuşlarını kontrol ederek karakterimizi hareket ettiriyor, SHIFT tuşuyla da hareketler yapabiliyoruz. SHIFT le birlikte sağ veya sol yön tuşuna basarsak silahımızı kullanıyor, yukarı basarsak da zıplıyoruz. Oyunu DOSBox ile çalıştırarak sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Oyunda görüntü olarak çizgi filme çok yakın bir kalite elde edilmiş. Uzun yıllar çizgi filmleriyle haşır neşir olduğumuzdan bu bizim için büyük bir avantaj tabi.

Sonuç olarak televizyondaki çizgi film ve filmlerde elde ettikleri başarıları devam ettirebilecek kalitede bir oyun olmuş. Eski günleri anmak isteyenler için ideal bir araç. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.