Puzzle Bubble

Eskilerden çok keyifli bir puzzle oyunu var karşımızda. Pek çoğumuz onunla arcade salonlarında jeton karşılığı oynayarak veya oynayan arkadaşlarını izleyerek tanıdı. Aynı renkten olan balonlardan üç tanesini temas edecek şekilde bir araya getirdiğimizde patlayıp düşüyorlar. Ve tüm balonlar düşünce kazanıyoruz. Oyundaki ana tema bu.

Alt taraftaki iki minik ve sevimli dinazordan sağdaki mekanizmamızın yönünü çevirmek için bir hayli çaba sarf ediyor. Soldaki dinazorumuzda mühimmat olarak renkli balonları doldurmakla görevli. Doldurma işlemini yaptıktan sonra bir sonraki balonun hangi renkte olduğunu göstererek bize yardımda bulunuyor ayrıca. Oyunun zorluğuna göre belirli sayıda balon fırlattığımızda üst kısımdaki mekanizma titremeye başlıyor ve nihayet balon sayımız tamamlanınca (kolay 9 orta 8 zor 7) bir kademe aşağı iniyor. Tepedeki balonların düşmesi için yeter şart duvarla bağlantılarının kesilmiş olması. Tüm balonlar düştüğü zaman bölüm tamamlanıyor ve sevimli dinazorlarımızın sevinç gösterileriyle yeni bölüme taşınıyoruz. Bölümdeki balonlardan herhangi bir rengi tüketirsek o renkte balon bir daha gelmiyor ve renk sayısı azaldığı için bitirmek kolaylaşıyor. Balon dizisi tahtayla çizilmiş olan sınırı geçtiği zaman oyun bitiyor, ilave bir hak tanınmaksızın hemde.

Puzzle Bobble windows üzerinden keyifli ve basit bir oynanışla eğlenceli saatler vaat ediyor. Oyun ilk açıldığındaki uyarı korkutmasın çünkü sadece eski bir oyun olduğundan 256 renk kipinde daha iyi çalışacağını bildiriyor. Türünün ve yapımcı firma Taito’nun ilk oyunu olduğundan çok sayıda benzeri çıktı, yapımcı firma tutulan seriyi ilerleyen yıllarda devam ettirdi. Oynanmayı, oynayıp sıkıldıktan sonra bile bir kenarda bulunmayı hak ediyor. Eğlencelik oyun arayanlara tavsiyemdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.