N

Cin Ali İlkokul kitaplarındaki öykülerden sıkılır ve daha teknolojik ortamlarda yeni maceralara atılmak ister. Ve böylece oyunumuz N doğmuş olur.

N; Cin Ali’yi yönettiğimiz bir platform-strateji oyunu. Kabaca hesaplarsak 59×5=295 güzel bölümde mücadele etme şansına sahibiz. Bölümler tipik olarak kolaydan zora doğru ilerliyor. Öyle bölümler çıkıyor ki insanın karşısına bir türlü geçemeyip hırsa yaptırıyor bir yandan da kafayı yedirtiyor.

Tuş kombinasyonu basit. Shift ile zıplıyoruz, space ile bölüme başlıyoruz, Esc ile oyunu durduruyoruz, yön tuşlarıyla duvara tutunabiliyoruz. Duvara tutunup aşağı doğru kayarken ileri zıplamak mümkün. Oyunun ilk bölümlerinde bu saydıklarımı kolaylıkla çözebiliyoruz. Bölümleri geçmemizdeki esas engel yukarıda geriye sayan süre. Mümkün olduğunca çabuk bitirmeliyiz. Eğer süreyi çok fazla harcamış isek en mantıklı hareket bilerek ölüp yeniden başlamak olur. Çünkü oyunda hak diye bir olay yok. Süreyi artırmanın yolu ise sarı noktacıkları toplamaktan geçiyor. Yani oyunda süreyle, düşmanlarla bir yandan savaşırken bir yandan bölümü çözmeye çalışıyoruz. Oyunda ayrıca kullanıcıların hazırladıkları bölümleri de mutlaka denemenizi öneririm.

Zevkli ve eğlendirici, basit yapılı ama zor oynanışlı, bağımlılık yapan bir oyun N. Oynayın, eğlenin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.