Micro Machines 2

Serinin ikinci oyunuyla minik arabalar geri döndü. Hem de her yönden daha da gelişmiş bir şekil. Yeni oyundaki mekan ve araba sayısı bile sizi şaşırtmak için yeterli.

Öncelikle bilmeyen arkadaşlar için kısa bir bilgi verelim. Neydi acaba bu Micro Machines? Efenim oyun adından da anlaşılacağı üzere küçük boyutlu araçlarla normal boyuttaki mekanlarda yarıştığımız eğlenceli bir araba yarışıydı. Yani oyuncak bir araba ve bir yemek masası düşünün. Arabanızla yemek tabaklarının ve çatal, kaşıkların arasında yarışmanın nasıl bir duygu olduğunu bize gösteriyor bu oyun.

Oyunda yarışabileceğimiz dört ayrı seçenek bizi bekliyor. Bunlardan ilki olan Challenge seçeneğinde karşımıza sırayla kolaydan zora doğru mekanlar çıkıyor ve bizde bilgisayarın bize verdiği arabayla her mekanda yarışı kazanmaya çalışıyoruz. Tabi diğer piste geçebilmemiz için ikinci olmak da yeterli. Ancak daha aşağıda bitirirseniz bir hakkınız gidiyor ve aynı yolu tekrar oynuyorsunuz. Diğer seçenek Head to Head de ise sadece bir rakibimiz var. Yollar ve araçlar yine bilgisayar tarafından veriliyor. Verilen tur sayısı içinde ya yarışı kazanmamız ya da bizden istenen sayı kadar rakibimizle aramızdaki farkı açarak onu ekran dışarı çıkarmamız gerekiyor. Bunlardan birinde başarılı olursan diğer yarışa geçebiliyoruz. Super League seçeneğinde en alt ligden başlayarak yarışarak puan kazanmaya alışıyoruz. Amacımız tabi kendi ligimizi kazanarak üst liglere çıkarak daha zorlu rakiplerle karşılaşmak. Bu sistemin aynısı Stunt Car racer oyununda da mevcut hatırlayacağınız üzere. Son seçenek olan Time Trial’de de seçtiğimiz pistte bize verilen araçla tek başımıza zamana karşı yarışıyoruz. Bu seçenek gerçekten pistleri ve araçları tanıyabilmemiz için güzel bir seçenek. Deniz motorundan helikoptere kadar değişik araçları bu seçenek altında deneyebilirsiniz.

Oyunda geniş bir de çok oyuncu desteği sağlanmış. 16 kişi ye kadar multiplayer desteği var oyunda. Aynı anda iki kişi klavyeyi kullanarak oyunu oynayabiliyor. Aracınızı kullanmak için sadece dört tuş kullandığınızdan bu oldukça kolay. Eğer joystickleriniz varsa bu sayı dörde de çıkabiliyor.

Oyunda karşınıza çıkacak tek sorun DOSBox ile oyunun biraz yavaş çalışması olacak. En azından benim başıma geldi. Eğer sizde bu sorunla karşılaşırsanız CPU Cycles : 7000 ve Frameskip : 2 ayarlamalarını yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Küçük arabalarla gerçek mekanlarda yarışma zevkini tatmak için oldukça güzel bir oyun. Zaten bu türde sürekli yeni oyunların çıkması fikrin ne kadar güzel olduğunu bize göstermesi açısından yeterli. Hepinize iyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.