Kim 500.000 YTL İster?

Sevilen yarışma programı, Kenan Işığın sunduğu yarışmanın oyun versiyonu. Yapımcılar tam 1283 sorunun oyunun yapısında bulunduğunu belirtiyorlar. Bu da demektir ki farklı soruları yanıtlayarak 500.000 YTL kazanma şansını defalarca deneyebileceğiz.

Oyun yarışmaya olabildiğince benzetilmiş. Jokerleri yarışmadaki şekilleriyle kullanıyoruz. 50:50 zaten açık, seyirci jokerinde seyircilerin soruya verdiği cevap yüzdelik dilimlerle gözükürken gerçekte olduğu gibi zor soruların yanıtlarında seyircinin cevabına pek güven olmuyor. Ben her zaman seyircinin aralarında paslaştığını düşünmüşümdür. Yani oradan birisi yanlış bir tiyo verdiğinde büyük bir kitle o yanlış cevabı verebiliyor. Tabiki bu sadece benim tahminim.

Gene kendi adıma konuşup bencillik edecek olursam kardeşimle ortak oyunu ilk açtığımız yarışmada 500.000 YTL yi jokerlerin de yardımıyla kazandık. Sonrasında kendi başıma yarıştığımda ise bu büyük başarıya hemen yaklaşamadım. Şans gene çok önemli bir faktör. Oyunda aynı sorularla karşılaşma olasılığı var. Ama bu oyunun soruları sabit olan bir versiyonunun bile çok tutulduğunu hatırlatırım.

Bilginizi sınamak istiyorsanız, genel kültürünüze güveniyorsanız ve biraz olsun eğlenmek istiyorsanız bu oyunu oynayın. Hepinize bol şans.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.