Highway Pursuit

Aksiyon dolu bir araba yarışından daha da iyisi bu yarışa farklı atraksiyonlar ekleyerek olabilir ancak. Arabamızla yalnızca yollarda zigzaglar çizerek kazandığımız sıkıcı oyunların aksine Highway Pursuit bize eğlence ve rekor kırmak için büyük bir hırs vaadediyor.

Mor renkli aracımızla çıktığımız bu yolda evvela masum ve düşman araçları birbirinden ayırabilmek şart. Nedendir bilinmez aynı renkte ve modelde taşıtlar kullanmayı huy edinen düşman araçlar, her türlü kalleşliği çekinmeden sunuyorlar. Bizde boş değiliz. Ateş etmenin yanında 4 farklı yoldan saldırıyoruz. Yolda bize önceden telsizle haber veren ve sonra aniden ortaya çıkıp bonus sunan beyaz kamyona binmeyi becerebilirsek bonusumuza kavuşuyoruz.

Nihai amaç en yüksek puanı elde etmek. 3 hakkımız var ve her hak bir yaşam çubuğu sunuyor. Çarpışmalar ve yoldan çıkmalar bu çubukta eksilmeye neden oluyor. Pek çok yarış oyununun aksine tam sürat gitmek bu oyunda hiç akıl karı değil. Şahsi tercihim orta hızda yol alarak rakip araçların görüldüğü yerde imha edilmesi. Kahverengi arabalı zayıf rakiplerle bir süre mücadele ettikten sonra yeşil ve kurşun geçirmez zırh kullanan cipler görünmeye başlıyorlar. Onları alt etmek çok daha fazla taktik gerektiriyor. Zaten helikopter de işin cabası. Onu ancak sınırlı sayıdaki füze bonusumuzla vurma şansımız var fakat verdiği puan helikopter avı için pusuya yatmaya değiyor. Oyunda ortam ve rakipler gittikçe zorlaştığından dolayı ilerleyen kısımlarda arabayı tek parça tutabilmek gittikçe zorlaşıyor ve bir yerden sonra ister istemez oyuna veda ediyoruz.

Yarışımızı zevkli kılan nedenlerden birisi atraksiyonlu aksiyonun yanı sıra rekabet mevzusu. Bilgisayarın başında bir kaç kişi toplanıp rekor kasmak ve high score ekranına adını yazdırabilmek adına küfürlerin havada uçtuğu bir yarışa başlamak gerçekten oldukça zevkli oluyor. Eğlenerek yarışmak adına doğru bir oyun olduğunu son cümlemde belirteyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.