Falcon Patrol 2

“Legend Continues” imzasıyla başlıyor Falcon Patrol’ün devam serisi.

Falcon Patrol 2’nin konsepti ilk serininkiyle aynı, fakat bu kez aynı uçağımızla helikopterlere karşı savaş vereceğiz. Ayrıca uçağımız sadece yatay değil çapraz ateş edebilecek şekilde modifiye edilmiş. Grafikler geliştirilmiş, artık daha büyük apartman bloklarına sahip yanmış bir şehirdeyiz. Gariptir ki bu gelişmiş şehirde piramitler de var, ama artık 1984 yapımı bir oyunda o kadar mantık aranmaz değil mi?

Asıl önemli değişiklik düşmanlarımızda: tek tip düşman uçaklarının yerini artık 3 çeşit helikopter almış durumda. “Solo” tip helikopterler avcı görevindeler ve füzeyle saldırabiliyorlar. “Transport” tip helikopterler silahsız fakat aslında en tehlikeli helikopter tipi, çünkü yere Flak bataryası veya jammer bırakıyorlar. Flak bataryası size ateş açabiliyor, jammer ise alttaki radarınızı bozuyor. “Gunship” tipi helikopterler ise yine füzelere sahip fakat daha ağır hareket ediyorlar. Tüm bu düşmanların gücü bir vuruşluk, ama sizin de gücünüz bir vuruşluk. Tıpkı serinin ilk oyunu gibi bunda da yakıtınız ve merminiz sınırlı.

Oyunda 16 seviye var, her seviyede helikopter sayısı daha da artıyor. Müziği o dönem için epey eğlenceli, özellikle geçmişte oynadığınız bir oyunsa tekrar dinlemekten büyük keyif alacaksınız. Sahi, Falcon Patrol 2 pek de kolay bir oyun sayılmaz, indirin ve içinizdeki C64 ruhu hala yaşıyor mu bir görün!

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.