Dirt Bike

Herkese merhabalar…Sıcak bir yaz gününde ve saat sabah 9.30’u gösterirken nadir olarak ayakta olduğum günlerden biri. Ama zorlansam da yapmak zorunda olduğum bir şey yapıyorum ve sizler için bir oyun incelemesi yazıyorum…Değerinizi bilin…

Oyunumuz bir motor oyunu. İlginç bir tabir olsada daha iyisini bulamadım. Motocross larda kullanılan motorlardan var altımızda ve ilginç parkurlarda zamana karşı yarışıyoruz. Belki daha önce TV de görmüşsünüzdür ama daha önce böyle bir oyun oynadığınızı pek sanmıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam oyunda yaklaşık 16 tane birbirinden zorlu bölüm var. Hatırlıyorum çünkü oyunu birkaç kere bitirdim. Bu kadar ukalalıktan sonra biraz bölümlerden ve oynanıştan bahsedelim. Bölümler ilk başlarda pek zorlamasa da bazen basit yerlerde yapılan hatalar malesef bölümü baştan oynamanıza neden olabiliyor. İlerleyen bölümlerde zorlu etaplar sizleri bekliyor. Öyle yerler geliyor ki yapılan onlarca denemeden sonra artık kafayı yeme aşamasına geliyorsunuz. Bazen benim gibi yeteneğinizi kullanarak bazen de şansınızın yardımıyla buraları geçerek oyunu bitiriyorsunuz.

Oynanışa gelirsek oyunu klavyedeki yön tuşlarıyla oynuyoruz. Üst tuş gaz alt tuş fren aynı zamanda geriye doğru gitmenizi sağlıyor. Sol tuş sürücünün ağırlığını geriye vermesini sağlarken, sağ tuş ağırlığı ileriye vermesini sağlıyor. Oyun kullanım açısında çok rahat. Klavyedeki kontrollar anında oyuna yansıyor. Ancak bazen fıçıların üzerinde bazende büyük lastiklerin üzerindeyken herhangi bir tuşa biraz fazla basmak motorsikletin dengesini bozuyor ve aşağıya düşmenize neden olabiliyor. Ancak biraz alıştıktan sonra oyunu oynamak hem kolaylaşıyor hem de daha eğlenceli hale geliyor ve bölümleri hızla bitirmeye başlıyorsunuz. Ancak oyunu bir kere bitirdikten sonra sıkılmak söz konusu değil. Sürekli oyunu oynama isteği oluyor içinizde.

Oyun aslında bir flash oyun ancak üretici firma bu oyunun flash olarak dağıtımına izin vermediği için oyunu ancak bu şekilde yayınlayabiliyoruz. Oyun bilgisayarınızda çalışmazsa büyük ihtimalle flash player ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyordur. Flash Player ı yükleyerek oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Sonuç olarak oyun türü ve oynanışıyla gördüğüm en güzel oyunlardan biri. Güzel grafikler de eklenince uzun saatlerinizi ekran başında geçirmenizi sağlayacak bir oyun. Herkese iyi oyunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.