Breakfree

Sanırım bilgisayar dünyasının içinde olup da Arkanoid veya DxBall’ı oynamayan yoktur. Oynamayanlar ise bu oyunlarda bir tahtayı kontrol ettiğimizi ve zıplayan bir topla üzerimizdeki bloklara vurarak onları yok etmeye çalıştığımızı bilirler. Breakfree’yle bu oyunların ne alakası var diyenler büyük ihtimalle Breakfree’nin resmini görüp benimle aynı hataya düşenlerdir. Oyunun resmini ilk gördüğümde bunun bir FPS(First Person Shooter – Wolfenstein vb.) olduğunu düşündüm. Ama oyunu çalıştırdığımda sadece sağa ve sola gidelbildiğimi ve attığım sarı şeyin bana geri geldiğini görünce gerçeği anladım.

Breakfree Arkanoid’le hemen hemen aynı. Tek fark bu oyunda siz tahtasınız.(Sakın yanlış anlamayın) Yani oyunu tahtanın gözünden oynuyorsunuz.(Tahtanın gözü mü

olurmuş) Söylemek istediğim zıplayan topu ekrana denk getirerek geri gönderiyorsunuz.(Hah oldu galiba)

Daha önce de söylediğim gibi oyun Arkanoid’le aynı. Topu çarptırdığınız bloktan yere baze bir silah düşüyor ve bunu alırsanız tahtanız ateş etmeye başlıyor. Bunun gibi bloklardan düşen nesnelerle tahtanıza daha bir çok özellik ekleyebiliyorsunuz.

Oynanış olarak fazla söylenecek bir şey yok. Bu tür oyunlarda fazla hareket seçeneğpi yoktur zaten. Grafiklerse gerçekten güzel. Karşıya bakınca üç boyutlu bir görüntü görüyorsunuz. Duvarlar falan çok gerçekçi. Zaten bu oyunu ilk başta FPS sanmamın nedenleri de bunlar.

Sonuç olarak bu tür oyunlara değişik bir açıdan bakıp oynamak isteyenler için ideal bir oyun. Arşivinizde değişik bir tür olarak yerini alabilir.

1 geri izleme / bildirim

  1. Be The Ball | Oyuncuu.Net

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.