Blues Brothers 2

Cazcı kardeşler televizyon filminden zaten bildiğimiz bir ikili. Titus’un yaptığı ilk Blues Brothers beğenilince firma aynı oynanışa sahip Blues Brothers 2 ‘Jukebox Adventure’ u yayınlamakta gecikmedi.

Windows altından rahatlıkla çalıştırabilseniz de ses hataları oluşacağından DosBox ile açmanızda fayda var. Bu seferde grafiklerde bozulmalar oluşuyor. Grafik mi yoksa sesler mi diye bayağı düşündüm. Belki sizde bu hatalar oluşmaz ve bir seçim yapmak zorunda kalmazsınız. Oyunda ana menü gayet basit.1 tuşu oyunu başlatıyor, 2 ile bölüm şifrelerini giriyoruz. 3 ile oyunun hızını fast veya normal olarak seçiyoruz. Bu son hız ayarı bir çok oyunda yer alan bir opsiyondu. Çünkü çok önceleri oyun yapımcıları bilgisayarı yavaş olan insanları da düşünüp bu tür ayarlamalara izin veriyorlardı. Günümüzde ise bilgisayarınızı her sene upgrade etmezseniz oyunları tam hız oynama şansınız yok. Nerede o eski günler…

Oyuna başlamaya karar verip 1 tuşuna basınca karakter ve zorluk ayarını belirlememiz isteniyor. Karakter seçiminin oyun üzerinde bir etkisi yok. Sadece görsel bir farklılık oluşturuyor. Bu sefer maceramıza ormanda başlıyoruz. Kontroller çok basit. Yukarı ok tuşu zıplamaya, space ise disk fırlatmaya yarıyor hepsi bu. İlk bölümde zor değil. Mantarlar bizi oldukça yukarılara zıplatıyor. Bulduğumuz diskleri toplamamız gerekiyor çünkü bunlar bizim mermilerimiz. Kalpler hakkımızı tamamlıyor, bölümün sonundaki dev müzik kutusu ise bir sonraki bölüme atlamamıza yarıyor. İlk iki bölüm ormanda geçiyor ve kolay daha sonra ise ne hikmetse kendimizi içeride bir ortamda buluyoruz ki oyunun buradan sonrası zor sayılır.

Müzikler ve sesler oldukça iyi, grafikler iyi, oynanabilirlik yeterli seviyede. Geçemediğiniz bölümler büyük ihtimalle hırs yapmanıza neden olacak. Ama çok fazla ölürseniz ilk bölümden başlamanız gerekiyor bu yüzden dikkatli oynayın.

Özetle Blues Brothers 2 vasatın üzerinde bir oyun.Arşivinizde bulunması iyi olur.Keyifli dakikalar geçirmek için denemeniz tavsiye olunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.