Bomberman

Windows üzerinden oynanan çok zevkli bir bomberman oyunu. Bu oyunda bölüm ilerleme olayı yok. Tamamen gerçek kişilerle ve bilgisayarla kapışabilmeniz için tasarlanmış. Oyuna başladığınızda F1 tuşu ile tam ekran yapmanızı öneririm. En fazla 5 oyuncunun bilgisayar kontrollü, oyuncu kontrollü veya iptal olmasını seçiyorsunuz. Klavye ile en fazla 2, joystik yardımıyla gene en fazla iki oyuncuyu yönetebilirsiniz. Fare ile yönetme şansınız yok. Hemen ardından kaç oyun kazananın galip geleceğini ve süreyi belirliyorsunuz.

Oyunun en güzel özellikleri hiç fena olmayan bilgisayar oyuncusuna sahip olması ve oynanabilirliğin çok yüksek olması. Keyboard 1 R,D,F,G yön tuşları ve 2 bomba tuşunu, Keyboard 2 klavyenin sağındaki 8,4,5,6 yön tuşlarını ve Page Up bomba tuşunu kullanıyor. Oyunun oynaması ilk etapta zor gelebilir. Ama özellikle çok oyunculu oyunların ne kadar keyif verdiğini gördüğünüz zaman müptela olacağınızı söyleyebilirim.

Alacağınız bonuslar sadece o etapta geçerli oluyor ve etapta en çok bonusu toplayan oyuncu doğal olarak çok avantajlı duruma geçiyor. Bonuslar kadar kullanacağınız stratejinin düzgün olması da önemli. Bir diğer keyifli nokta son bir dakika içerisinde tepeden taşların düşüp oyun alanını kapatması. Bu kısmı oynamak ayrı bir keyif ve heyecan.

Mutlaka denenip oynanması gereken bir oyun. Ama tek başınıza keyif alamazsınız. Yanınıza en az bir arkadaş bulun ve oynaması en keyifli bomberman oyununun tadını çıkarın. İyi oyunlar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.