7 Days a Skeptic

Size korku dolu geceler geçirten bir oyundan sonra katilimizin cinayetleri devam ediyor. Bu oyunu indirmeden önce söylemekte fayda var ki eğer ilk versiyonu oynamadıysanız bu oyunu pek önermiyorum. Önce ilk oyunu bitirip gelirseniz bu oyun size daha anlamlı gelecektir.

Hatırlayacağınız üzere ilk oyunda kahramanımız bulmacaları çözüp seri cinayetler işleyen kötü ruhtan kurtulmuştu. Ama bunu nasıl yaptığı hakkında herhangi bir bilgi verilmemişti. Bu ruhtan nasıl kurtulduğunu ikinci oyunun başında anlıyoruz. İlk cinayetlerden sonra yaklaşık 385 yıl geçmiştir. Bu sefer oyunumuz bir uzay gemisinde geçiyor. Mürettebat uzay boşluğuna atılmış olan yabancı bir nesneyle karşılaşır ve bunu gemiye alır. Tahmin ettiğiniz üzere bu kutuda kötü ruh ve onun eşyaları bulunmaktadır. Üzerinde bulunan ve ilk oyundaki kahramanımız Trilby’nin yazdığı tüm uyarılara rağmen kutu açılır ve kötü ruh gemide serbest kalarak cinayetlerine burada devam etmeye başlar.

İlk oyundan farklı olarak bu sefer kurtulmamız için 7 günümüz var ve yine ilk oyunda olduğu gibi mürettebata bulunan diğer arkadaşlarımız sırayla ölmeye başlıyorlar. Bu sefer yönettiğimiz kahramanımız geminin doktorudur. İlk kahramanımız Trilby kadar akılda kalıcı olmasa da en az onun kadar cesur olduğunu söyleyebiliriz. Yine belli bulmacaları çözdükçe günler kendiliğinden geçiyor. Yedinci günün sonunda ise bizi kurtaracak olan bir kurtarma gemisi gelecek. Bu güne kadar hayatta kalmamız gerekiyor.

İlk oyundan farklı olan diğer bir nokta ise uzay gemisinde ölmemize neden olacak bir çok yerin bulunması. İlk oyun bu yönden daha kolaydı. Oyun boyunca ölme ihtimalimizin oldu hatırladığım kadarıyla sadece bir yer vardı. Bu oyunda ise bu yerler oldukça fazla. Bu nedenle sürekli oyunu kaydetmenizde fayda var.

Oyunun bir uzay gemisinde geçmesi insanı çok fazla sıkıntıya sokuyor. Zira diğer oyunda en azından evden çıkınca kurtulacağımızı biliyorduk. Bu sefer yardım gemisi gelene kadar canlı kalmamız gerekiyor ve uzay boşluğunda içinde kötü bir ruh bulunan uzay gemisinin içinde sıkışmış durumdayız.

Yine sizi zorlayacak bulmacalarla karşılaşacaksınız. Ama içinde bulunduğunuz yer ilk oyundaki malikane kadar karışık olmadığından az da olsa işinizi kolaylaştıracaktır. Bir asansörle katlar arası geçiş yapabiliyorsunuz. Kısa zamanda her yeri ezberleyeceğinize eminim. Aynı ilk oyundaki gibi sürekli diğer mürettebatla konuşmalı ve ipuçlarını iyi yakalamalısınız.

Sonuç olarak en az ilk oyun kadar belki de daha da zevkli bir oyun diyebiliriz. İlk oyunla güzel şekilde bağlanmış tam bir devam oyunu. İlk oyundaki kahramanımız Trilby’nin artık yaşamadığını bilmek bizi üzse de ecel diyerek geçiyor ve yeni maceranın tadını çıkarıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.