5 Days a Stranger

Anlamı gereği duyduğumuz da az da olsa irkildiğimiz bir kelimedir korku. Ama her nedense içinde korku unsuru olan filmler, oyunlar aynı zamanda en çok tercih edilenlerdir. Korksak da izleriz, oynarız çünkü merak ederiz…

Bu oyunumuz da korku-adventure tarzında sizi bilgisayarınızın başına çivileyecek bir oyun. Oyunda Cat Burglar(Kedi hırsızı) Trilby adında bir karakteri yönetiyoruz. Hırsızlık yapmak amacıyla DeFoe Malikanesine giren kahramanımız ev sahiplerinin uzun zaman önce öldüklerini bildiğinden rahattır ama eve girdikten sonra gördükleri ve başlayan ilginç olaylar zinciri kahramanımıza zor anlar yaşatacaktır.

Değişik nedenlerle eve giren kahramanımızdan başka 4 kişi daha vardır ve katil sırayla herkesi öldürmeye başlar. Amacımız öncelikle canımızı kurtarmak ve evden kaçabilmektir. Ama karamanımız bununla da yetinmeyip bu yaşanan ilginç olayların sırrını da çözmek istemektedir. Bunun için sadece 5 günü var ve ipuçlarını toplayarak ve bulmacaları çözmesi gerekiyor.

Söylemekte yarar var ki oyunu oynayabilmeniz için az da olsa ingilizce bilginizin olması ve kişiler arasında geçen tüm konuşmaları takip etmeniz gerekebilir. Bulmacaları çözmek için ise gördüğünüz bütün nesneleri toplamalı ve gerekirse iki veya üç nesneyi birleştirerek yeni nesneler yaratmalı ve onları gereken yerlerde kullanmalısınız. Bulmacaları çözdükçe günler geçiyor ve sona yaklaşıyorsunuz. unutmayın sadece 5 gününüz var.

Oyunun müzikleri gerçekten etkileyici. Midi olmasına rağmen ortama ve o anda yaşanan olaylara uygun müzikler hepsi. Gerçekten korkacağınız yerler olacak, özellikle geceleyin oynuyorsanız. Görüntüler her ne kadar çok iyi olmasa da kendinizi oyunun akışına kaptırdığınızda bunlara pek dikkat edeceğinizi sanmıyorum.

Sonuç olarak bu oyun için aylarca oynayacağınız bir oyun diyemiyorum çünkü başına oturup bir solukta bitireceğinize eminim. Böyle dediğime aldanıp kolay sanmayın sakın. Bazı bulmacaları çözmek saatlerinizi alabilir ama genelde sıkmayan ve kafanızı yoracak bulmacalarla karşılaşacaksınız. Takıldığınız yerlerde, ki büyük ihtimalle olacaktır, forumumuzda size yardımcı olmak için bekliyor olacağız. Hepinize korku dolu saatler…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.