Windows 3.1 Game Archive

Siz de bilgisayar serüveninize benim gibi 3.x versiyonlu ve disketlerden kurulan windowslarla başladıysanız bu oyun paketinin sizin için çok şey ifade edeceğini düşünüyorum. CD oyun gençliğinin ise bu oyunlara gülüp geçeceğine eminim.

Bahsettiğim 90 lı yıllarda malesef oyunlara ulaşmak şu anki kadar kolay değildi. Ya çok da fazla bulunmayan bilgisayarcılara giderek listelerden oyunlar seçip belli miktar para karşılığı (ki bu miktar boş disketleri siz goturdugunuz taktirde düşerdi) oyun çektirmeniz (evet böyle bir deyim vardı) gerekiyordu ya da windows ile birlikte gelen ufak ama eğlenceli oyunlarla vakit gecirmeliydiniz. Disketlerden yer kazanmak amacıyla çoğu kopya da bu oyunlar bulunmayabiliyordu ama bulunanlar için bu oyunlar tam bi hazineydi. Neler miydi bu oyunlar, şimdilerde de olan mayın tarlası ve solitaire dışında, ok atma, top atma(hızı ve acıyı ayarlayarak), pipeline, kayak ve daha onlarcası. Önceden de söylediğim gibi hepsini bir arada görmeniz imkansıza yakındı ama içinde bulunduğumuz devirde artık pek de zor değil. O günleri hatırlamak isteyenler hemen denemeliler. Hepinize iyi oyunlar…

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.