Türk Hockey

Oyun oldukça zevkli bir oyun arkadaşlar, oyun bildiğiniz bir hockey oyunu fakat bu oyunu (en azından benim için) daha da zevkli kılan unsur ise arka plan, disk, çerçeve ve raket gibi birçok unsuru değiştirebilme olanağı. Sizde bunları değiştirerek oyuna kendinizce daha da güzellik katabilirsiniz. Yazının son bölümünde bu dediklerimi nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Oyunu bilmeyen arkadaşlar için oyunun EA Hockey adlı oyundan farkı yok; diğer oyundan tek farkı biraz ufak oynamalarla Türk oyununa benzetmeye çalıştık:) Oyun hakkında hiçbir fikri olmayan arkadaşlar (büyük bir olasılıkla yoktur ama biz gene de yazalım maksat bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp sözünün ne kadar doğru olduğunu tekrarlamak ve doğrulamak yada bu oyunu bildiğimi herkese göstermek:)) Oyunun hedefi Mouse ile hareket ettirdiğiniz raketle kendi yarı sahanızdan diske vurdurarak rakibinizin kalesine gol atmak, 7 gol atan taraf kazanır!.. Oyun bu kadar basit. Şimdi geldi oyunun üstte anlattığım kısımları nasıl değiştirebileceğinize:

**Oyunu yüklediğiniz klasör içinde data kısmında bulunan klasörleri isteğinize göre değişik şekiller, resimler koyabilirsiniz bu klasörler ve neyi değiştirdiğinizi hemen söyleyeyim.

Disk: Oyundaki diskin şeklini değiştiriyorsunuz.

Field: Bu klasörde yapacağınız değişikle çerçeveyi yani oyunun kenarındaki yerleri değiştirebiliyorsunuz.

Ground: En güzeli ve en zevklisi bu bence:) Bu klasörle yapacağınız değişikle oyunun oynandığı yeri değiştiriyorsunuz isterseniz bir bizim yaptığımız gibi Türk bayrağı üzerinde isterseniz başka aklınıza gelen her türlü resmi koyarak kendinizce oyunu güzelleştirebilirsiniz.

Racket: Bu klasördeki değişik ile de hareket ettirdiğiniz cismi değiştiriyorsunuz.

Şimdiden herkese iyi eğlenceler!..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.