Secret Maryo Chronicles

Mario dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından sevilen, çok sayıda fanatikleri olan bir oyun. Belki de en çok versiyonu olan ve taklitleri üretilen oyunlar listesinde ilk sıradadır. Oyunumuzda bunlardan birisi elbette. Farklılığı tamamen açık kaynak kodlu olması. Oyunun editörü yardımıyla çalışmalar yapan mario fanları ortaya gayet güzel bir oyun çıkarmışlar.

Secret Maryo Chronicles ilerleyiş ve oynanış açısından diğer mario klonlarından farklı değil. Grafiklerin çözünürlüğünün ekran kartınız ve monitörünüzün alabildiğine genişletilebilmesi, kaliteli sesleri ve farklı, dengeli bölümleriyle diğerlerinin arasından kolayca sıyrılıyor.

Ana menüde options ile grafikleri, sesleri, kontrolleri ayarlayabiliyoruz. Bu arada oyunun sitesinden yaklaşık 30 MB lık kaliteli ses dosyasını çekme şansımız var. Oyunu istediğimiz noktada save edebiliyoruz. Oyunun herhangi bir anında Esc ile çıkıp save seçeneğiyle kayıt yapabiliyoruz. Start menüsünde level seçeneğiyle değişik leveller oynayabiliriz ama bunlar genelde deneme amaçlı yapılmış mini bölümler ve öldüğümüz zaman normal oyundan devam ediyoruz. Ama bu level isimlerini incelersek seri olarak devam eden isimdeki level seçenekleriyle gayet güzel ve farklı bölümler oynayabiliriz.

Mario tutkunlarının mutlaka denemesi gereken kaliteli bir oyun. İyi oyunlar.Oyunun resmi linki:

http://www.secretmaryo.org

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.